top of page

הסיפור שלנו

אנחנו איל אלכסנדר ושיר אמיר, שני מורי דרך ויזמים שגרים במצפה רמון. לפני כ-4 שנים הקמנו את "אינסייד מצפה- סיפורים מצפאים", מיזם שהפך לבייבי ולעסק שלנו. אינסייד מצפה הוקמה מתוך אהבה גדולה למקום שבו אנחנו חיים, מצפה רמון, ומתוך רצון לחשוף ולשתף עוד אנשים באהבה הזאת ובקסם של המקום הזה.

מזה שנים רבות מצפה מוכרת כיעד תיירות אטרקטיבי. התיירים הרבים שמגיעים, מפנים מבטם כלפי חוץ: טיולים במכתש ובמדבר, תצפיות כוכבים, טיולי אופניים וג'יפים ועוד מגוון אטרקציות בטבע המדהים שמסביב. האמת, גם אנחנו שרואים את הנוף המדהים הזה יום יום, משתאים ויכולים להבין. אלא שלצד הנוף הייחודי יש סיפור אנושי מעורר השראה ומרגש לא פחות, ואנחנו כאן בשביל לספר ולשתף אותו אתכם!

בסיורים ובסדנאות שלנו אנחנו חושפים ומתווכים בפני המטיילות והמטיילים את סיפורה המיוחד של מצפה רמון. סיפור של נחישות ועוצמה, דבקות, יזמות, אורך רוח, יצירתיות וכושר המצאה, מגוון קהילתי יוצא דופן ועוד. הערך המוביל עבורנו הוא המפגש האנושי, ובכל סיור או סדנא אנחנו משתדלים ליצור מפגש אחד לפחות עם מישהו שחי במקום (חוץ מאיתנו ושאר המדריכים שכולם חיים כאן כמובן), מתוך אמונה שמפגש אמיתי ובלתי אמצעי הוא הדרך הטובה ביותר ליצור חיבור ולהכיר מקום באמת.

בן גוריון אמר כי "המדבר טומן בחובו הזדמנות להתחיל כל דבר מראשיתו" - ובהשראה משפט זה בנינו את אינסייד מצפה מבראשית. הסיפור האישי שלנו מתחבר לסיפור של מצפה רמון- סיפור על מגוון ועל ייחודיות, על התחלה מבראשית ועל יצירה יש מאין, כאן בעיירה הקסומה והמבודדת במרומי הר הנגב.

שיר
איל

אני שיר, מורת דרך ומוזיקאית, גרה במצפה רמון. לעולם ההדרכה הגעתי בצבא, כששירתתי כמש"קית הסברה ביחידת "תצפית", תפקיד שבמסגרתו הדרכתי טיולים חינוכיים לחיילים (סד"חים) בצפון. אחרי השירות הצבאי טיילתי בארץ ובעולם, ובעקבות אהבה גדולה לטיולים ולאנשים החלטתי לעשות קורס מורי דרך במכללת עמק הירדן. בתום הלימודים גרתי תקופה בירושלים, שם הדרכתי הרבה בעיר ונחשפתי לקונספט של "free tour" - סיורי הליכה על בסיס טיפים, והדרכתי סיורים כאלה בעיקר בעיר העתיקה. במקביל הדרכתי קבוצות שונות של תיירות חינוכית (תגלית ותנועות נוער אמריקאיות) וטיולי משפחות. 

ב- 2019 עברתי למצפה רמון ללמוד מוזיקה בבית הספר לג'אז "Internal Compass" מתוך רצון לחיות חיים פשוטים יותר וקרובים לטבע שתמיד עורר בי השראה ושלווה. במקביל ללימודים גיליתי שמצפה רמון היא מקום מיוחד וקסום והתעורר בי הרצון לחשוף ולחלוק את הקסם הזה עם כמה שיותר אנשים. יחד עם איל אלכסנדר הקמתי את "אינסייד מצפה", ומאז אני נהנית לגלות ולהכיר לאנשים את מצפה רמון, הבית שלי, כפי שאני מכירה אותה. מאז שסיימתי את הלימודים את אני חיה, יוצרת, מדריכה, שרה ומנגנת במצפה רמון האהובה. 

TMR00313.jpg

שיר אמיר

אני איל, מורה דרך המתגורר בנגב כ-15 שנה, איש מדבר שאוהב סיפורי א.נשים ומקומות. עוד כנער נכנסתי לעולם ההדרכה והניווט, כיוון שהמשיך בצבא ובטיולים שבאו אחריו. במשך שנים הייתי "המדריך הלא רשמי" של החברים, עד שהחלטתי להפוך את התחביב למקצוע.

מצפה רמון היא תחנה מיוחדת בדרך שאליה הגעתי לפני כ-4 שנים. מצאתי כאן חיבור מרגש בין נוף מדברי שמייצר שקט ומרחבי תנועה ויצירה ובין תחום התיירות המדברית ההולך ומתפתח.

ביחד עם שיר הקמנו את "אינסייד מצפה" כדי להציע לכם ולכן את החיבור המיוחד הזה שקיים רק פה. אנחנו בטוחים שתהנו ומקווים שהחיבור למקום, לא.נשיו ולסיפוריו יעזור לנו להמשיך לשמור על המדבר ועל העיירה.

TMR00249.jpg

איל אלכסנדר

רוצים לקבוע סיור? לשאול שאלה? לעבוד ביחד? כִּתְבו לנו או התקשרו 051-2353325

דברו איתנו

תודה רבה!

ווצאפ-01.png
bottom of page