top of page

הסיפור שלנו

אינסייד מצפה - סיפורים מצפאים הוא מיזם שנולד לגמרי במקרה. אנחנו, שיר ואיל, שני מורי דרך שגרים במצפה רמון, נפגשנו על טרמפ ממצפה רמון בדיוק בתקופה בה עתיד מורי הדרך היה מלא בסימני שאלה. בזמן הנסיעה גילינו שלשנינו יש רצון להדריך סיורים עירוניים במצפה רמון שיספרו את הסיפור של האנשים המופלאים ושל העיירה הקסומה, וכך התחיל שיתוף הפעולה בינינו שהוביל להקמת INside Mitzpe!

כבר שנים רבות שמצפה מוכרת כיעד תיירות אטרקטיבי. התיירים הרבים שמגיעים, מפנים מבטם כלפי חוץ: למכתש, למדבר, לכוכבים ולנוף המדהים שמסביב. גם אנחנו שרואים את זה כל יום, יכולים להבין אותם. לצד הנוף הייחודי גילינו סיפור אנושי מעורר השראה ומרגש לא פחות, ואנחנו פה בשביל לספר ולחוות אותו יחד :) 

בסיורים ובסדנאות של אינסייד מצפה אנחנו חושפים בפני המטיילות והמטיילים את סיפורה המרתק של מצפה רמון: סיפור על נחישות, סבלנות ועוצמה, יזמות ויצירה, אנושיות, מגוון קהילתי ועוד.

עבורנו הערך המוביל הוא המפגש האנושי, ובכל סיור או סדנא אנחנו מבקשים לייצר מפגש מקומי (בנוסף לצוות ההדרכה שכולו מקומי), וזאת מתוך אמונה שמפגש אמיתי ובלתי אמצעי הוא הדרך הטובה ביותר להכיר מקום באמת.

בן גוריון אמר כי "המדבר טומן בחובו הזדמנות להתחיל כל דבר מראשיתו" - ולאור אמירה זו בנינו את אינסייד מצפה מבראשית, דווקא בתקופה שבה כל הקלפים נטרפו (במיוחד בעולם התיירות).
הסיפור שלנו מתחבר לסיפור של מצפה רמון- סיפור על חברה מגוונת, על התחלה מבראשית ועל יצירת מציאות יש מאין, באמצע המדבר.

שיר
איל

אני שיר, מורת דרך ומוזיקאית, גרה במצפה רמון. לעולם ההדרכה הגעתי בצבא, כששירתתי כמש"קית הסברה ביחידת "תצפית", תפקיד שבמסגרתו הדרכתי טיולים חינוכיים לחיילים (סד"חים) בצפון. אחרי השירות הצבאי טיילתי בארץ ובעולם, ובעקבות אהבה גדולה לטיולים ולאנשים החלטתי לעשות קורס מורי דרך במכללת עמק הירדן. בתום הלימודים גרתי תקופה בירושלים, שם הדרכתי הרבה בעיר ונחשפתי לקונספט של "free tour" - סיורי הליכה על בסיס טיפים, והדרכתי סיורים כאלה בעיקר בעיר העתיקה. במקביל הדרכתי קבוצות שונות של תיירות חינוכית (תגלית ותנועות נוער אמריקאיות) וטיולי משפחות. 

ב- 2019 עברתי למצפה רמון ללמוד מוזיקה בבית הספר לג'אז
"Internal Compass" מתוך רצון לחיות חיים פשוטים יותר וקרובים לטבע שתמיד עורר בי השראה ושלווה. במקביל ללימודים גיליתי שמצפה רמון היא מקום מיוחד וקסום והתעורר בי הרצון לחשוף ולחלוק את הקסם הזה עם כמה שיותר אנשים. יחד עם איל אלכסנדר הקמתי את "אינסייד מצפה", ומאז אני נהנית לגלות ולהכיר לאנשים את מצפה רמון, הבית שלי, כפי שאני מכירה אותה. מאז שסיימתי את הלימודים את אני חיה, יוצרת, מדריכה, שרה ומנגנת במצפה רמון האהובה. 

TMR00313.jpg

שיר אמיר

אני איל, מורה דרך המתגורר בנגב כ-15 שנה, איש מדבר שאוהב סיפורי א.נשים ומקומות. עוד כנער נכנסתי לעולם ההדרכה והניווט, כיוון שהמשיך בצבא ובטיולים שבאו אחריו. במשך שנים הייתי "המדריך הלא רשמי" של החברים, עד שהחלטתי להפוך את התחביב למקצוע.

מצפה רמון היא תחנה מיוחדת בדרך שאליה הגעתי לפני כ-4 שנים. מצאתי כאן חיבור מרגש בין נוף מדברי שמייצר שקט ומרחבי תנועה ויצירה ובין תחום התיירות המדברית ההולך ומתפתח.

ביחד עם שיר הקמנו את "אינסייד מצפה" כדי להציע לכם ולכן את החיבור המיוחד הזה שקיים רק פה. אנחנו בטוחים שתהנו ומקווים שהחיבור למקום, לא.נשיו ולסיפוריו יעזור לנו להמשיך לשמור על המדבר ועל העיירה.

TMR00249.jpg

איל אלכסנדר

רוצים לקבוע סיור? לשאול שאלה? לעבוד ביחד? כִּתְבו לנו או התקשרו 051-2353325

דברו איתנו

תודה רבה!

ווצאפ-01.png
bottom of page